Miasto Sopot jest jednym z wiodących ośrodków turystycznych w Polsce. Oprócz pięknej piaszczystej plaży i walorów krajobrazowych, dzięki leczniczym właściwościom wód jest jednym z najważniejszych ośrodków sanatoryjnych i uzdrowiskowych w kraju.

Uzdrowiska są główną atrakcją Sopotu. Miasto uznawane jest jako centrum wypoczynku dla wielu turystów.

Sopot położony jest w północnej Polsce, w województwie pomorskim nad Morzem Bałtyckim. Liczy ponad 40.000 mieszkańców, a wraz z sąsiednimi miastami Gdańskiem i Gdynią, tworzy ponad milionową metropolię zwaną Trójmiastem.

Ponadto Sopot oferuje gościom zróżnicowaną formę wypoczynku, od relaksu po atrakcje rozrywkowe i kulturalne.

Motto Sopotu: Najmniejsze z wielkich miast

Co warto zobaczyć w Sopocie?

  • Plaże

Sopocka plaża ma drobny złoty piasek, to jest to najczęściej odwiedzane miejsce przez turystów z całej Polski.

  • Najdłuższe w Europie Sopockie Molo

Jest to największa atrakcja turystyczna miasta. Jest to najdłuższe drewniane molo w Europie i jedno z najdłuższych na świecie. Mierzy ponad 500 metrów i ma około 150 lat.

Spacerując po molo można podziwiać piękne widoki na Zatokę Gdańską oraz Sopot.

Molo zostało zbudowane w XIX wieku jako atrakcja turystyczna dla gości najstarszego uzdrowiska miasta, a około 1928 roku został przebudowane i rozbudowane do obecnej długości 500 metrów.

  • Krzywy Domek

Krzywy Domek, jest jedną z atrakcji, które najbardziej zaskakują turystę. Jest to obiekt zbudowany w 2004 roku przez architektów Szotyński i Zaleski. Krzywy Domek położony jest na ulicy Bohaterów Monte Cassino 53- jednej z najbardziej ruchliwych ulic handlowych w Sopocie. Mieści się tu centrum handlowe, restauracje, bary, kluby, sale gier, a także wiele różnych sopockich firm. Budynek uznawany jest jako jeden z najdziwniejszych na świecie.

Tel.: 058 55 55 125
Web: http://krzywydomek.info
E-mail: krzywydomek@krzywydomek.info

  • Muzeum Sopotu, sztuki i kultury.

Sopot to również miejsce kultury. Jednym z ciekawszych miejsc, które należy odwiedzić to na pewno Muzeum Sopotu. Znajduje się kilka metrów od plaży (na ulicy Poniatowskiego 8). Jest to centrum sztuki, które powstało w 2001 roku z okazji setnej rocznicy miasta. Pomieszczenia reprezentacyjne willi przeznaczono na stałą ekspozycję zabytkowych wnętrz historycznych. Muzeum było kiedyś własnością polskiego bogatego kupca.

Godziny otwarcia: od wtorku do piątku od 10:00 do 17:00. W soboty i niedziele od 12:00 do 18:00. WWW: www.muzeumsopotu.pl

  • Latarnia morska w Sopocie.

Warto zwiedzić również Latarnie Morską w Sopocie (ul. Grunwaldzka, 1-3) . Z wieży rozciąga się fantastyczny widok na Trójmiasto i Zatokę Gdańską. Latarnia ma około 30 metrów wysokości. Obecnie latarnia spełnia tylko funkcję turystyczną i jest doskonałym punktem widokowym na panoramę miasta.

Godziny: Otwarte tylko w miesiącach letnich.

  • Muzeum Archeologiczne.

Kolejnym ciekawym miejscem do zwiedzenia jest Muzeum Archeologiczne, znajdujące się (na ulicy Haffnera 63) zaledwie 400 metrów od morza. Dziś Muzeum Archeologiczne eksponuje pozostałości archeologiczne Sopotu.

Tel. 58 340 66 00.

W celu uzyskania więcej informacji na temat Sopotu zachęcamy do odwiedzenia oficjalnej strony internetowej Trójmiasta, (Sopot, Gdańsk i Gdynia): http://www.trojmiasto.pl/