Zaledwie 10 kilometrów od Sopotu znajduje się miasto Gdynia. Wraz z Sopotem i Gdańskiem tworzą aglomerację Trójmiasta.

Co warto zobaczyć Gdyni?

  • Adventure Park Kolibki

Największy park przygody w Polsce, mnóstwo atrakcji dla każdego w jednym miejscu. Zapraszamy indywidualnie, rodzinnie, rekreacja dla dzieci i młodzieży oraz dorosłych, quady, paintball, parki linowe, tyrolki, strzelnice, dziecięcy park przygód i inne.

Adres: ul. Bernadowska 1, 81- 553 Gdynia.
Web: www.adventurpark.pl
Godziny otwarcia: 9:00 -19:00

  • Spacer po Gdyni

Prawa miejskie Gdynia uzyskała 10 lutego 1926. Impulsem do rozwoju miasta była budowa portu, który powstał w celu zapewnienia Polsce dostępu do morskich szlaków i bazy marynarki wojennej wobec niepewnej sytuacji w Wolnym Mieście Gdańsku. Szybki napływ ludności i dynamiczny rozwój portu sprawiły, że w ciągu kilkunastu lat po nadaniu praw miejskich Gdynia ze wsi rybackiej przekształciła się w miasto zamieszkane przez 127 tys. osób.

Warto udać się na spacer ulicą Świętojańską na Skwer Kościuszki, plażą miejską do Bulwaru.

  • Akwarium

Akwarium mieści się w centrum miasta na Skwerze Kościuszki.  Możemy zobaczyć w nim rzadkie gatunki ryb, płazów i gadów z całego świata, m.in z Afryki, Ameryki czy Europy. Jest to idealne miejsce dla dzieci, a wraz z nim ważne źródło informacji i edukacji.

Adres: al. Jana Pawła II, 1. 81-345 Gdynia
Strona http://www.akwarium.gdynia.pl/
Godziny otwarcia: od 09:00 do 19:00 (dostępne na stronie internetowej, ponieważ różni się w zależności od sezonu)

  • Teatr Gdynia

Teatr Gdynia zapewnia spektakle na najwyższym poziomie. Budynek w którym mieści się teatr jest nowy i znajduje się w dolnej części głównej stacji kolejowej miasta.

Teatr Gdynia Główna

Plac Konstytucji 1, 81-354 Gdynia,

Dworzec PKP Gdynia Główna (peron -1))

  • Ścieżki rowerowe

Dla miłośników przyrody, są bardzo dobrze oznaczone, liczne szlaki rowerowe, z których można korzystać o każdej porze roku. Na stronie internetowej Gdynia Turystyczna można znaleźć więcej informacji na ten temat: http://gdyniaturystyczna.pl/pl/szlaki-miejskie/sciezki-rowerowe,54/

W naszych apartamentach, oferujemy bezpłatne rowery dla gości.

Więcej informacji turystycznych oraz kalendarz imprez i koncertów znajdziesz na oficjalnej stronie internetowej Trójmiasta (Sopot, Gdańsk i Gdynia): http://www.trojmiasto.pl/